ASKO postele
ASKO Postele | Zdravý spánek

ZDRAVÝ SPÁNEK - DOPŘEJTE TĚLU TU SPRÁVNOU REGENERACI

Na první pohled se to nemusí zdát, ale zdravý spánek je věda. Chcete-li se ráno probouzet skutečně odpočatí, plni sil a v dobré kondici, pak byste se měli pečlivě zaměřit na výběr postele, roštu a matrace, které budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Pouze optimálně zvolená postel a její vybavení totiž dokážou zajistit správnou polohu páteře a poskytnout dostatečnou oporu celému tělu, abyste si mohli dopřát kvalitní a ničím nerušený spánek.

Díky funkcím polohování v oblasti hlavy a nohou či nastavení tuhosti v bederní části, kterými disponují moderní rošty, i speciálním vlastnostem našich matrací, jako je například dvojí tuhost, různá profilace či termoregulace, si mohou dopřát maximální komfort nejen jednotlivci, ale dokonce i páry s odlišnými požadavky.

Ať již spíte raději na zádech, nebo na boku, matrace by vždy měla podepírat vaše tělo v jeho přirozeném tvaru, aby došlo k uvolnění svalstva, kloubů i vnitřních orgánů. Nepodceňujte ani volbu přikrývky a polštáře, jež umocní celkový pocit pohodlí. Při výběru polštáře pozor především na jeho tvar a tuhost, měl by hlavu podepírat tak, aby krční páteř zůstala uvolněná.

Zdravý spánek
NAVŠTIVTE NÁS V JEDNÉ Z NAŠICH 14 PRODEJEN
DOMLUVIT SCHŮZKU ZDE

Pokud svou ložnici chcete vybavit stylově v souladu s aktuálními trendy, nebojte se sáhnout po posteli typu boxspring. Ty se v současnosti těší velké oblibě, a to nejen pro svůj originální vzhled.

Jejich konstrukce složená ze tří částí poskytuje dokonalý komfort. Spodní pružinové matrace jsou pevně uloženy v boxu se zabudovaným roštěm. Ve střední části jsou pak volně ložené matrace, které si můžete vybrat přesně podle vlastních požadavků a potřeb.

Svrchní vrstvu tvoří tzv. topper s ortopedickými vlastnostmi, díky nimž zvyšuje komfort spánku, a zároveň funguje jako hygienická ochrana povrchu matrace.

Zdravý spánek

NA ZÁVĚR PŘIPOMÍNÁME NĚKOLIK ZÁSAD PRO SNADNÉ USÍNÁNÍ A KVALITNÍ SPÁNEK, JENŽ PODPOŘÍ CELKOVOU REGENERACI TĚLA I MYSLI:

  1. 1. Spěte v dobře vyvětrané a nepřetopené místnosti (optimální teplota se pohybuje v rozmezí od 18 do 22 °C).
  2. 2. Zajistěte, aby vás nevyrušoval hluk ani světlo. Minimálně 2 hodiny před spánkem se vyvarujte modrým světlům a záři displejů (na telefonu si nastavte noční režim, který displej zabarví do nerušivých červených tónů).
  3. 3. Před spaním se vyhněte pití kávy, černého čaje i alkoholu a nepřejídejte se.
  4. 4. Zaměřte se na výběr příjemného ložního prádla.
  5. 5. Hoďte starosti za hlavu a uvolněte se.